Witaminy i minerały

Intensywna aktywność fizyczna wiąże się z przyspieszeniem przemian metabolicznych, które zawiadywane są właśnie przez witaminy i minerały. Jeżeli nasza dieta jest bardzo jednostronna, restrykcyjna albo bazuje na żywności przetworzonej koniecznie musimy pomyśleć o wsparciu witaminami i minerałami.

Regularna aktywność fizyczna wiąże się z nadprodukcją wolnych rodników, które stoją za rozwojem wielu chorób cywilizacyjnych. Jeżeli treningi to nasza codzienność, obowiązkowo powinniśmy pomyśleć o dobrych witaminach bazującym na antyutleniaczach jak witamina C, ashwaganda, resveratrol.

Gdy dieta znajduje się w okresie budowania masy mięśniowej, siły koniecznie należy pomyśleć o kompleksie witamin z grupy B, które zawiadują przemianami białek, tłuszczy i węglowodanów. Jeżeli zwiększamy ilość białka w diecie powinniśmy zawsze pamiętać, że potrzebujemy dodatkowej dawki witaminy B6, która nadzoruje przemiany aminokwasów.

Brak słońca, braki żywieniowe mogą wywoływać deficyt witaminy D, który negatywnie odbijać się będzie na kondycji stawów i kości. Wówczas profilaktycznie należy uwzględnić porcję witaminy D3 K2.

Uprawiasz sporty wytrzymałościowe i od jakiegoś czasu odczuwasz spadek energii, zaburzenia pobudliwości mięśniowej, w czasie wysiłku dopadają cię kłopotliwe skurcze mięśniowe? Na pewno w organizmie wyczerpały się rezerwy minerałów i najwyższy czas pomyśleć o dobrym preparacie mineralnym.

Witaminy i minerały

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry